Võit üleriigiliselt saksa keele tõlkevõistluselt

Loomise kuupäev 13.05.2024

Tallinna XXI Kool korraldas koostöös Goethe Instituudiga juba viiendat korda  üleriigilise tõlkevõistluse 7.–12.klasside õpilastele, kes õpivad saksa keelt kas esimese, teise või kolmanda võõrkeelena. Võistlusel tõlgitiõnaraamatu abi kasutades saksakeelset proosateksti eesti keelde.

Gümnaasiumis saksa keelt  teise võõrkeelena õppivate õpilaste kategoorias võitis võistluse teist aastat järjest meie kooli G2A õpilane Joosep Ailiste.

Võistluse parimatele toimus Euroopa päeval, 9. mail  Euroopa Elamuskeskuses parlamendi matkemäng ja  sellele järgnes autasustamine. Õpilasi ja nende juhendajaid tervitas Goethe Instituudi keeleosakonna juhataja Helen Aedla, Eesti Tõlkemagistrite Liidu tegevjuht ja tõlkevõistluse žürii esimees Eili Heinmets  avaldas tunnustust kõigile osavõtjatele ja julgustas edasi tõlkima.

Joosep Ailistet juhendab saksa keele õpetaja Siiri Mägi.

Viimati muudetud 13.05.2024.