Koolimeedia

Pärnu Koidula Gümnaasiumi koolimeedia koosneb kooliraadiost, podcastist, Koidula Pressi veebilehest ning sotsiaalmeedia kanalitest Facebookis, Instagramis, TikTokis ning Twitteris. Koolimeedia eesmärk on tuua koolipereni põnevamad lood ja inimesed ning olla õppimise ning enese väljendamise platvorm. Koidula meedia ühendab endas särasilmseid noori, kelle soov on raadiosaateid teha, harjutada lugude kirjutamist ning olla kursis tänapäeval olulise ning pidevas muutumises oleva sotsiaalmeediaga.

Koidula Meedia on heaks koostööpartneriks kõigile, kes koolis üritusi korraldavad. Järjest rohkem tehakse katsetusi videolugudega. Alates 2022. aastast on kogu meediatiim jagatud toimetusteks, kus igaühel on hallata oma kanalid. Kord nädalas toimuvad terve toimetuse ühised koosolekud, kus tagasisidestatakse tehtut ning pannakse paika plaanid järgnevaks. Ühised tegevused on meediaklubile olulised ja nii proovitaksegi koos tähistada aasta alguseid ning lõppe, jõule ja muud sellist. Koolimeediat juhendab õpetaja Maria Rozbaum.

Koidula Meedia on alati oma liikmete nägu!

Pisut ajaloost: KOKORA (Koidula kooli raadio) asutamise aasta on 1954, korrapäraselt tulid saated eetrisse aastast 1955. Aegade jooksul on nimetatud Koidula raadiot veel ka KGR (Koidula Gümnaasiumi raadio) ja nüüdseks kannab Koidula Gümnaasiumi raadio nimetust KGFM. Alates 2015. aastast, kooli renoveerimisest, on KGFMi stuudio poolprofessionaalse sisustuse ning funktsionaalsusega. Täna on KGFMi peamiseks eesmärgiks meelelahutus ning info jagamine. Lisaks oma saadetele lastakse eetrisse lähenevate sündmuste infot ning kiireid teateid.

Koidula ajaleht on olnud paberkandjal, seejärel digilehena PDF-versioonis, siis taas paberkandjal. Alates 2016/17 õppeaastast leiab meid online-ajalehena, mis on omamoodi vahva koolisündmuste arhiiv. Kuna inimesed on telefonis/veebis, siis otsustas ka Koidula Press olla seal, kus on lugejad. Koidula Press kajastab igakuiselt lugusid õpilastest, õpetajatest ning muidugi koolis aset leidvatest sündmustest ja põnevatest välislektoritest. Koidula meedia kasutab toimunud ürituste kajastamiseks Koidula Pressi veebilehte ja järjest enam sotsiaalmeediat, sest seal on hea avaldada suuri pildigaleriisid, mis kõige rohkem huvi pakuvad.

Koidula Pressi leiab https://koidulapress.wordpress.comlink opens on new page

Koidula Meedia tegemised ja tegutsemised leiab sotsiaalmeediast:

Koidula Gümnaasiumi meediaklubi toimetused:

Raadio

Anna Fomina

Kaisa Kannus

Karin Pelt

Avaldatud 04.04.2018. Viimati muudetud 16.03.2023.