Traditsioonid

Koidula gümnaasium on pikaajaliste traditsioonidega kool.

Kooliaastat alustame piduliku avakogunemisega ja G1 klassidele toimub Teadmistepäeva ehk esimese septembri aktus. Kooliaasta alguse oodatuimaks sündmuseks on rebaste nädal, mille raames toimuvad stiilipäevad ja erinevad jõukatsumised G1 klasside vahel. Rebaste nädal aitab uutel õpilastel kooliellu sisse elada, kaasõpilastega tuttavaks saada ja läbi ülesannete klassiga ühtehoidvaks meeskonnaks kujuneda. Rebaste nädala lõpetamisel esitavd kõik G1 klassid klassikavad ja valitakse välja võitja, kes saab lõpuklassi jõudes ise rebaste nädalat korraldada. Oktoobri alguses tähistame koolis õpetajate päeva ja toimub ettevõtlusnädal. 

Koidula kooli vanim ja auväärseim traditsioon on Lydia Koidulale pühendatud aupäevad. Aupäeva nädal algab aupäevade avamisega kooli fuajees Koidula büsti juures, kuhu traditsiooniliselt toovad klasside esindajad lilli. Aupäevade raames toimub iga-aastane klassidevaheline kultuuriviktoriin. 12. detsembril ehk Koidula sünniaastapäeval, toimub Koidula muuseumis 21. üleriigiline noorte etluskonkurss"Koidulauliku valgel",mida on korraldatud juba 1997. aastast.  12. detsembri õhtul koguneb koolipere vana koolimaja ette, et siis tõrvikutega rongkäigus liikuda Koidula ausamba juurde, kus toimub pidulik koosviibimine. Aupäevad tipnevad aktusega Pärnu Eliisabeti kirikus.

Vanade tavade kõrvale on tekkinud uusi. Üks nendest on luuleöö, kus hubaseks kujundatud aulas saavad kõik lugeda luuletusi ja omaloomingut. Detsembris toimub aasta oodatuim õpilasüritus - jõuluball. Õpilaste seas on ülipopulaarne lauluvõistlus, kus mõõtu võtavad solistid, ansamblid ja klassid oma show-kavadega. Lauluvõitluse traditsiooni alustas muusikaõpetaja Mari-Krõõt Fridolin aastal 1992. Veel tähistame koolis vabariigi aastapäeva, sõbrapäeva, emakeelepäeva ning toimub spordipäev. Kevadel kõlab abiturientidele viimane koolikell ja toimub iga-aastane Koidula kooli õpilaskonverents KOKOKO, milletraditsioon ulatub aastasse 1953 ja KOKOKO nime kannab üritus aastast 1962. 

Kooliaasta lõpetab pidulik direktori vastuvõtt parimatele õpilastele ja lõpetajatele ning lõpuaktus Pärnu Kontserdimajas. 

Avaldatud 04.04.2018. Viimati muudetud 26.10.2018.