Vastuvõtt gümnaasiumisse 2023

Loomise kuupäev 05.04.2022

Sisseastumine Koidula kooli on lõppenud. Koidula kooli kandideeris üle 400 õpilase. Täname kõiki kandideerijaid!

Kõiki vastuvõetud õpilasi on teavitatud e-kirja teel.

10. klassidesse sisseastujate registreerimine on kooli veebilehel avatud kuni 15. märts 2023. a.

Peale registreerimist tuleb väljavõte oma 9. klassi tunnistusest kandidaadil esitada hiljemalt 15. märts 2023 e-posti aadressil vastuvott@koidulag.edu.eelink opens on new page

„4-5“listele toimuvad vestlused reedel, 24. märtsil ja laupäeval, 25. märtsil. Täpne vestluse aeg saadetakse e-postile hiljemalt 20. märtsil.

Reedel, 24. märtsil kell 15.00 katse matemaatika-füüsika õppesuunale ruumis 209.

Laupäeval, 1. aprillil kell 10.00 katsed reaalsuunale, loodussuunale, Euroopa suunale ja ettevõtlussuunale.
Täpsem info saadetakse e-postile hiljemalt 20. märtsil.

Katsetele kaasa võtta isikut tõendav dokument ja 9. klassi hinneteleht (eKooli/Stuudiumi väljatrükk), pastapliiats.

Infotunnid sisseastujatele 8. veebruaril ja 7. märtsil kell 18.00 kooli aulas.

Klassijuhatajad 2023/2024:

G1A - Arvo Press
G1BK - Sirje Miglai
G1E - Siim Ruul
G1EV - Mari Erm-Reining
G1R - Anne-Ly Raid, Maria Rozbaum

KOIDULA KOOL ON TARK JA ÕIGE VALIK!

Koidula kooli kõikidel õppesuundadel õpitakse laia matemaatikat ja matemaatika-füüsika suuna lõpetajatest enamik sooritab laia matemaatika riigieksami suurepäraselt, saavutades Pärnus parima tulemuse 90-100 punkti. Koidula gümnaasium on nii 2021. kui ka 2022. aasta matemaatika riigieksami tulemuste põhjal Pärnu parim kool. Laia matemaatika õpe toetab rahvusvahelise SAT-testi head sooritamist, mis avab Sulle maailma tippülikoolide uksed. Kooli võõrkeeleõpe aitab valmistuda rahvusvahelisteks keeletestideks, mille sooritamine on tublidele õpilastele meie koolis tasuta. Tähelepanuvääriv on, et sellel aastal oli meil lõpetajate seas 131 noort (Pärnu parim tulemus!), kes sooritasid edukalt rahvusvahelise inglise keele testi, Cambridge testi või TOEFL-testi, mis määrab ära kõrgema keeletaseme kui inglise keele riigieksam.

AVAME SULLE UKSE MAAILMA!

Meie vilistlased õpivad maailma tippülikoolides nagu University of Cambridge, University of Oxford, Yale University, MIT, Columbia University, University of Bristol jne.

2022. aastal oli Koidula kooli  lõpetajate seas 13 kuldmedali ja 10 hõbemedali omanikku. Kokku 23 medalit, millega oleme vabariigis Postimehe koostatud pingerea alusel kolmas kool ja Pärnus esimene. Oleme uhked - Pärnu Koidula Gümnaasium on riigieksamite pingereas vabariigis järjekordselt 15 parima kooli seas! 2022. aastal oli Koidula kool riigieksamite tulemuste põhjal ainuke tugev kool Pärnus, st kool, kus paljud õpilased teevad laia matemaatika eksamit väga heale tulemusele ja inglise keelt C1/C2 tasemel! Vaata lähemalt allpool.

TALTECHI TOP1 KOOL

Oleme Tallinna Tehnikaülikoolis edasiõppijate arvu poolest vabariigis esimene kool  (vaata lähemalt allpool) ja kooli kodulehelt. Meie koolis õpetavad Tallinna Tehnikaülikooli õppejõud programmeerimist, tehnilist graafikat ja elektroonikat, mis on ainulaadne võimalus Pärnus!

RIIGIGÜMNAASIUMI EELISED

Riigigümnaasiumina pakume oma õpilastele tasuta koolilõunat, õppereise ja mitmeid vabu valikaineid, mis toetavad erinevaid huvisid, sealhulgas nii enesejuhtimis- ja  liidrioskusi kui ka kunstiandeid. Kool tasub veel Tartu ülikooli teaduskooli ja Tallinna ülikooli õpilasakadeemia kursuste eest. Lisaks pakub kool üle 30 vaba valikaine, mida saad valida sõltumata sellest, mis suunale õppima asud. Väike loetelelu valikainetest: psühholoogia, programmeerimine, videomängude arendus ja disain,  veebiarendus, soome keel, ladina keel, hispaania keel, itaalia keel, riigikaitse, psühholoogia, pilliõpe, puhkpill, laulukoor,  arvutimuusika, väitlus, koolimeedia ja paljud teised. Lisaks toimub igal aastal koolis ülipopulaarne jõuluball, lauluvõistlus, filminädal ja palju muud huvitavat lisaks õppetööle. Boonuseks on meie kooli köögis valmiv soe maitsev toit koos viie erineva salativalikuga, mis on Sulle tasuta. Ja kooli kohvikust leiad tervislikke smuutisid, salateid ja jäätist, et sõpradega koos kohvi nautida.

HEAD SUHTED

Ootame Sind oma kooliperre, mis on sõbralik ja igati toetav – suhted õpetajate ja õpilaste vahel on saanud eelnevate aastate rahuloluküsitlustes alati kõrgemad hinded.

Oled väga oodatud!

www.ohtuleht.ee/1073878/riigieksamite-koondtulemused-vaata-kuidas-laks-sinu-tulevasel-praegusel-voi-endisel-koolillink opens on new page

https://taltech.ee/uudised/kooliopilastesse-panustamine-aitab-vastuvotule-kaasalink opens on new page

Viimati muudetud 05.04.2023.