Vabariikliku tehnikaolümpiaadi võitis Siim Saarse

Loomise kuupäev 26.02.2024
Siim Saarse G2A klassist võitis vabariikliku III tehnikaolümpiaadilink opens on new page, mille korraldas TalTech. Teoreetilisest voorust võttis osa 118 gümnasisti üle Eesti. Teoreetilise vooru tulemuste põhjal, kus Siim Saarse sai 2. ja samuti G2A klassis õppiv Günther Andreas Vaaro 10. koha, kutsuti praktilisse vooru 30 edukamat. Parim oli  Siim Saarse ja sellega võitis ta ka kogu tehnikaolümpiaadi. Olümpiaad oli seekord oluliselt raskem kui kahel eelmisel aastal, aga mõlemad lõppvoorus osalenud meie kooli õpilased näitasid väga häid teadmisi füüsikas.
Olümpiaadi viiele edukamale on välja pandud rahalised auhinnad. Lisaks on kahekümnel edukamal õpilasel, kes on saanud olümpiaadi tulemuseks vähemalt 60%, võimalus asuda gümnaasiumi lõpetamise järel õppima Taltechi mistahes erialale (v.a. arhitektuuriõpe) väljaspool tavapärast vastuvõtukonkurssi.

Elmu Mägi
Viimati muudetud 26.02.2024.