Vabariikliku füüsikavõistluse „Kajakas“ võit tuli meie kooli

Loomise kuupäev 30.01.2024

Günther Andreas Vaaro võitis TalTechi olümpiaadikooli poolt korraldatud füüsikavõistluse „Kajakas“ saavutades maksimaalsest, 120-punktilisest tulemusest 97,79 punkti. Siim Saarse võttis võistluse neljanda koha punktidega 90,40. Eke Ruut Koolmeister tuli 10. kohale punktidega 80,10.

„Kajakas“ on füüsikaülesannete lahendamise võistlus, kus küsitakse küsimusi nii koolifüüsikaga seotud teemadel kui ka igapäevaelulistest valdkondadest. Ülesannete lahendamine eeldab head intuitsiooni ja olukordade piltlikku ettekujutamise võimet. Võistlusel tuleb 100 minuti jooksul lahendada kuus kuni kümme ülesannet. Ülesanded on nii eesti kui vene keeles. Võisteldakse ühes vanuserühmas, osaleda võivad kõik õpilased, kes ei ole alustanud õpinguid kõrgkoolis.

Võistlusel osales 36 kooli üle Eesti ja 442 õpilast.

Loe lisa Füüsikavõistlus Kajakas. Olümpiaadikoollink opens on new page

Viimati muudetud 30.01.2024.