Üleriigiline kunstivõistlus kujutas Koidula luulet 21. sajandi raamides

Loomise kuupäev 18.03.2024

Pärnu Koidula Gümnaasium korraldas esimest korda üleriigilist noorte kunstivõistlust põhikooli ja 10.–12. klasside õpilastele teemal „Koidula luule Eesti maastikul 21. sajandil”. Konkursile esitati 24 kunstiteost. Noored kunstnikud olid töödesse osavalt põiminud Koidula loomingut, sümboleid ja ülekantud tähendusi, kujutanud Koidulaulikut ennast, tänase Eesti vaateid ning kombineerinud erinevaid tehnikaid. 15. märtsil oli meie koolis näituse pidulik avamine ja kõigist kunstitöödest saavad osa ka teised haridusasutused, kuhu näitus edasi saadetakse.  

Pärast žüriiliikmete tagasisidet, meie kooli õpilaste Karl-Hindrik Selingu ja Gregor Hendriksoni kitarripalade esitamist  ning osalejate ja juhendajate tänamist, viis kunstnik Tiina Ojaste läbi töötoa, kus iga osaleja sai erinevaid töövõtteid ja kunstivahendeid kasutades joonistada sulgi. Seejärel osaleti muuseumitunnis, kus Koidula Muuseumi juhataja Elmar Trink rääkis poetessi elust ja loomingust.

Žüriisse kuulusid Pärnu Koidula Gümnaasiumi õppejuhataja Ille Rohtlaan, maalikunstnik Tiina Ojaste , Koidula muuseumi juhataja Elmar Trink ja teatrikunstnik Liina Unt.

Konkursi tulemused:

Põhikool

I koht Liise Saare (Pärnu Raeküla Kool)

II koht Darja Petškurova ja Maria Ivantšenko (Narva Keeltelütseum)

III koht 5A, 5B, 5D, 5G, 5L (Lasnamäe Põhikool)

Eripreemia Nikita Vavilov, Artjom Malkov, Valeri Horev (Lasnamäe Põhikool)

Koidula muuseumi eripreema Anete Rajaste (Palivere Põhikool)

 

Gümnaasium

I koht Pille-Riin Kikas (Noarootsi Gümnaasium)

II koht Kaur Praks (Tartu Jaan Poska Gümnaasium)

III koht Iris Laur (Tallinna Kunstigümnaasium)

Eripreemia Marie Sinivee (Tallinna Pelgulinna Riigigümnaasium)

Täname kõiki osalejaid, juhendajaid, žüriiliikmeid ja koostööpartnereid: Eesti Kultuurkapital, Endla Teater, Surf Center, Dodo Pizza, Spaa Hotell Viiking, Tervise Paradiis, OKOK.

Võistluse eestvedajaks oli kunstiõpetaja Anne-Ly Raid. 

Viimati muudetud 18.03.2024.