Tõlkevõistlusel "Rabavad read" olid meie õpilased võitjate hulgas

Loomise kuupäev 03.11.2023

Rapla Gümnaasiumlink opens on new page korraldas 2023. aastal rahvusvahelise tõlkijate päeva puhul tõlkevõistluse „Rabavad read“. Võistlus toimus 29. septembril Rapla Gümnaasiumis ja osalema olid oodatud riigigümnaasiumite õpilased üle kogu Eesti. Võistlusest võttis osa 44 gümnasisti. Kõikide keelesuundade üldarvestuses pälvis esimese koha ja 300-eurose stipendiumi Freia Mugra Tabasalu Gümnaasiumist (inglise-eesti tõlkesuund, I koht), teine koht läks Joosep Ailistele Pärnu Koidula Gümnaasiumist (saksa-eesti tõlkesuund, I koht) ja kolmas koht Laura-Liis Uussaarele Viimsi Gümnaasiumist (inglise-eesti tõlkesuund, II koht).

Sofi-Riin Reisner pälvis tänukirja tõlke täpse keelekasutuse, sõnameisterlikkuse ja hea eesti- ning võõrkeeleoskuse eest.

Tõlkevõistlusel sai osaleda inglise-eesti, saksa-eesti ja vene-eesti keelesuunal ning osalejatel tuli tõlkida teiste tänapäeva noorte kirjutatud või esitatud tekste elust enesest. Neis tekstides oli nii termineid kui ka kujundlikke väljendeid, nii ametlikku kui ka argisemat stiili, nii lühikesi, ent tabavat sõnastust nõudvaid lihtlauseid kui ka pikki keerukaid põimlauseid. Tõlgitavate tekstide pikkus jäi veidi alla 500 sõna. Tekstid olid parajalt keerukad, nii et võimaldasid välja selgitada parimatest parimad.

Meie tublisid tõlkijaid juhendasid õpetajad Tiina Hendrikson ja Siiri Mägi.

Viimati muudetud 03.11.2023.