Saksa keele olümpiaadi lõppvoorus osaleb Joosep Ailiste

Loomise kuupäev 16.02.2024

Saksa keele olümpiaadi   lõppvooru 5. aprillil  on Pärnust kutsutud Koidula Gümnaasiumi õpilane Joosep Ailiste  G2A klassist.

Eelvoorus osalemiseks tuli õpilastel esitada saksakeelset romaani tutvustav Pecha Kucha ettekanne  Õpilased pidid lugema läbi ühe vabalt valitud kaasaegse nõuetele vastava saksakeelse noorsooromaani ja tegema sellest esitluse.

Tartus toimuvasse lõppvooru on kutsutud  kogu vabariigist 11 õpilast. Seal esitlevad õpilased eelvooruks loetud raamatut vabalt valitud formaadis.  Etteaste pikkus on kuni 10 minutit ning järgnevad küsimused žüriilt ja õpilastelt.

Olümpiaadi lõppvoorus osalejate hulgast valib žürii kaks õpilast, kes esindavad Eestit rahvusvahelisel saksa keele olümpiaadil Göttingenis 15.07-22.07.2024, kes vastavad 2024. a rahvusvahelise saksa keele olümpiaadi osalemistingimustele.

Olümpiaadi korraldab Tartu Ülikool.

Saksa keele õpetaja Siiri Mägi

Viimati muudetud 16.02.2024.