Õpilaste teadustööde riiklikult konkursilt eripreemiatega

Loomise kuupäev 29.04.2021

20. korda toimunud konkursil pälvis Andres Alumets G3A klassist majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning Tallinna Tehnikaülikooli eriauhinna ja Liisa Leit G3BK klassist Tallinna Loomaaia eriauhinna.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ja Tallinna Tehnikaülikooli eriauhinna pälvis Andres Alumets töö „Elektrimootoriga droonidega pakiveoteenus maailmas ja selle efektiivsemaks muutmise võimalus Pärnu linna näitel“ eest (juhendajad: Elmu Mägi, Martin Jõesaar).

Tallinna Loomaaia eriauhinna sai Liisa Leit töö „Raamat: Eestis elavad kärplased“ eest (juhendaja: Pille Nurk), mida peeti vajalikuks õppematerjaliks ka loodusringides ja bioloogiatundides: kui Liisa Leit jätkab oma uurimistööd kärplastest, toetab Tallinna loomaaed meelsasti teda erinevate materjalidega Euroopa naaritsa kohta.

Konkursil anti välja 12 riiklikku preemiat põhikooli- ja gümnaasiumiastmes. Lisaks valiti parimate seast kolm noort, kes esindavad Eestit sügisesel Euroopa Liidu noorteadlaste konkursil. Eripreemiad andsid välja Kaitseministeerium, Keskkonnaministeerium, Maaeluministeerium, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, Sotsiaalministeerium, Eesti Teaduste Akadeemia, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Maaülikool, TalTech, Tallinna Ülikool, Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli raamatukogu, Eesti Energia, Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti Keele Instituut, Eesti Kultuurkapital, Keskkonnaamet, Tervise Arengu Instituut, Eesti Psühholoogide Liit, Eesti Loodusuurijate Selts, Eesti Geograafia Selts, Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Loodusmuuseum, Eesti Rahva Muuseum, Eesti Tervisemuuseum, Energia Avastuskeskus, Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu, Tallinna Loomaaed, Tüdrukute Tehnoloogiakool HK Unicorn Squad, portaal „Eesti Geoloog“, ajakiri Eesti Loodus, ajakiri Horisont, Argo kirjastus, ning rahvusvahelised partnerid Swiss Youth in Science ja Regeneron ISEF.

Konkursi auhinnatseremoonia toimub 27. mail Tartus Eesti Rahva Muuseumi välialal, vastavalt maikuus kehtivatele ja Terviseametiga kooskõlastatud tingimustele.

Õpilaste teadustööde konkurssi korraldab Eesti Teadusagentuur koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga.

Konkursi eesmärk on tõsta lastes ja noortes teadushuvi ning innustada neid huvi pakkuvat teemat süvitsi uurima.

Õpilaste teadustööde riikliku konkursi 2021 tulemusedlink opens on new page

Viimati muudetud 29.04.2021.