Maailmakoristuspäev oli edukas

Loomise kuupäev 23.09.2019

Eile, 22. septembril koristasid Pärnu Koidula gümnaasiumi õpilased oma kooli lähiümbruses ning Härma kaubahoovi lähistel.

Pühapäeva hommikul kell 11.00 kogunesid kahes linnaosas ligi 60 Koidula õpilast, et võtta ette ühine Maailmakoristuspäeva koristusretk. Plaan oli korda saada oluliselt suurem ala, aga planeeritud piirkonna läbimiseks kulunuks oluliselt rohkem aega, kui ette nähtud oli, sest prügi oli nii palju! Teede ääres oli palju suitsukonisid ja kraavidest võis leida erinevat sorti prügi: süstlaid, tulemasinaid, kõikvõimalikku kileprahti. Härma tiim tõi padrikust välja lausa kaks diivanit ja ühe külmkapi ning lisaks veel vanu rehve. Õpilased ei suutnud oma silmi uskuda, kui nad kõike seda prügi nägid, mis päeva lõpuks kottidesse sai. Tänavalt vaadates tundub ju kõik justkui puhas, aga selgus, et muru sees ja majade ümber on mahavisatud prügi päris palju. Koidula kooli õpilased olid koristuspäeva järel kindlad, et võtavad Maailmakoristusest osa ka järgmisel aastal.

Viimati muudetud 01.09.2022.