Kulla Saatmäe osales Euroopa Liidu noorteadlaste konkursil

Loomise kuupäev 29.09.2022

Pärnu Koidula Gümnaasiumi G3BK õpilane Kulla Saatmäe osales Hollandis Leidenis toimunud Euroopa Liidu Noorteadlaste konkursil tööga „Laelatu puisniidu taastamisjärgne seisund ja selle analüüs”, millega ta kevadel Eestis toimunud konkursil esimese preemia pälvis.

Konkursil EU Contest for Young Scientists (EUCYS) oli kokku 85 tööd 33 riigist, osalejaid oli 132 vanuses 14–20, Eestist osales kolm noort. Võistlusel osalenud projektid valiti välja 65 000 töö seast. Samuti oli osalemas riike väljaspoolt Euroopat: Kanadast, Egiptusest ja ka Ukrainast. 

„Konkurents oli tugev, sest iga sinna pääsenud esitlus oli märkimisväärne," rääkis Kulla. "Töid oli bioloogiast sotsiaalteadusteni ning suurem osa olid sellised, mis täiesti pahviks lõid. Auhinnalistele kohtadele pääsemiseks võimalust polnudki, kuid olen siiralt õnnelik, et oma uurimistööd Euroopa tasandil esitleda sain ja et selline suur kogemus nüüd olemas on.” 

EUCYS annab õpilastele võimaluse võistelda parimate omavanustega Euroopa tasandil, kohtuda samade huvide ja võimetega inimestega ning saada juhiseid mõnelt Euroopa silmapaistvamalt teadlaselt. See tõstab esile parimaid Euroopa noorte teadustöid ning äratab laialdast meediahuvi.

Viimati muudetud 29.09.2022.