G3R2 ja G3E said osa Riigikogu tööst

Loomise kuupäev 15.11.2023

Kui G3R2 ja G3E klassi õpilased teisipäeva, 14. novembri hommikul Tallinna jõudsid, oli tööpäev Riigikogus juba alanud. Pärast turvakontrolli läbimist ootas meid esmalt ees tutvumine Toompea lossikompleksi ja selle ajalooga. Maketi juures seistes kuulsime ka, milliste teenete eest oleks võimalik saada endale torni tipus lehvinud riigilipp. Selleks pole tarvis muud kui võita olümpiamängud! Samuti teame nüüd, millist pingutust nõuab lipuheiskajalt  keerdtreppi mööda iga päev kaks korda 215 sammu üles Pika Hermanni torni tippu ronimine, ja millised vaated avanevad uhkelt lehviva riigilipu kõrval seistes.

Saime pilgu heita ka praeguste Riigikogu saadikute kõige olulisemale tööruumile ehk istungisaalile, kus võtsime hetkeks istet külaliste rõdul ning kuulasime parasjagu kõnepuldis olnud Aivar Kokka. Meie kooli vilistlane ja Riigikogu saadik Peeter Tali andis lõpetuseks põhjaliku ülevaate Riigikogu tööst, parlamentarismi olemusest ning enda suhtest tänase päeva poliitikaga. Täname huvitava ja hariva kogemuse eest!

Helle Marttila, Marten Raudmäe

Viimati muudetud 15.11.2023.