Emakeelepäeval külas kirjanik ja stenarist Birk Rohelend

Loomise kuupäev 11.03.2024

Emakeelepäeval on meil rõõm kohtuda kirjanik ja stsenarist Birk Rohelennuga, kodanikunimega Hele-Riin Pihel. Kes meist ei oleks tuttav teleseriaalidega „Padjaklubi“, „Elu keset linna“ „Musta kivi saladus või „Kes tappis Otto Mülleri“ (viimane on valminud kirjaniku 2021. aastal kirjutatud krimiromaani põhjal)? Lisaks on Birk Rohelend meile tuttav romaanidega "Mina, Mortimer", Mull", "Sa pead suudlema Silvat".

Birk Rohelend on Eesti Kirjanike Liidu liige, Eesti Stsenaristide Gildi juhatuse liige ja Eesti Audiovisuaalautorite Liidu juhatuse liige. Ta on lõpetanud C. R. Jakobsoni nimelise Gümnaasiumi matemaatika-füüsika eriklassi hõbemedaliga, omab BSc kraadi Tartu Ülikoolist geenitehnoloogia erialal, on õppinud Tartu Ülikoolis ja Tallinna Ülikoolis kommunikatsioonijuhtimist ning on lõpetanud 2019. aastal Tallinna Tehnikaülikooli infotehnoloogia eriala cum laude. Hetkel töötab ta TalTechis turunduse ja kommunikatsiooni osakonna juhatajana. On pikalt olnud tegev digiturunduses, sisuloomes ning digitaalsete keskkondade juhtimisel.

Aastatel 2009-2012 õppis Birk Rohelend Drakadeemias näitekirjutamist, etenduse analüüsi ning dramatiseerimist. Aastal 2013 läbis stsenaristika kursuse maailmakuulsa mentori, mitmete õpikute autori Lew Hunteri juures USAs. On korduvalt osalenud PÖFFi stsenaristika-alastes õpitubades.

Birk Rohelend: „Mulle meeldib kõigest aru saada, mis mind huvitab. Selleks on vaja ajaga kaasas käia, aga aeg tormab täna suure kiirusega. Inimesed muutuvad – nende tähelepanu on üha raskem püüda, inimestel on raskem süveneda, nende keskkond on tehnilisem ja teistsugune. Kunsti-, õppimise- ja töövormid muutuvad, igapäevaste elementaarsete oskuste nimekiri, mida ootame ühelt täiskasvanult, ainult pikeneb. Arvan, et praeguses hetkes on väga palju teemasid meie ümber mõtestamata ja kirjanike-kunstike tööpõld on tegelikult väga lai.“

Kuidas Birk Rohelend oma kirjanikunime sai ja kuidas ta kirjandusmaailma  jõudis, vaata ERRi kodulehel saadet „Kirjandusministri juures“ https://etv2.err.ee/1609254461/kirjandusministri-juureslink opens on new page .

Kohtumine toimub kell 13.05 aulas ja osalevad G3E, G3R3, G2R3, G2BK, G1EV, G1BK, G2R2

Viimati muudetud 11.03.2024.