Eesti kirjanduse päeval, 30. jaanuaril kohtusid õpilased stsenaristi, dramaturgi ja kirjaniku Martin Algusega. Hinnatud näitekirjanik rääkis õpilastele oma elust ja karjäärist ning andis näpunäiteid kuidas luua kirjanduslikke tekste.
Martin Alguse loomingu hulka kuuluvad mitmed tuntud teleseriaalid nagu “Padjaklubi“, „Reetur“ „Valguses ja varjus“. Lisaks teletööle on ta tegus ka filmis ja teatris. Lõpetanud 1997. aastal Viljandi Kultuurikolledži töötas ta kaheksa aastat Ugala teatris näitlejana. Sealt suundus Martin Algus reklaamindusse ning tegutses samal ajal tõlgina.
Esimene stsenaristi debüüt tuli filmiga „Soovide puu“, misjärel on Martin Algus on oma nime Eesti filmilukku kirjutanud kokku 13 filmi stsenaristina, millest osades on ise ka kõrvalosa mänginud. Tuntumad neist on „Vasaku jala reede“, „Klassikokkutulek“, „Sangarid“ ja ajalooline spordifilm „Kalev“ (kaasautorid Ove Musting ja Mehis Pihla).
Oma loomingulisust on Martin Algus katsetanud ka kirjanduses, võites oma romaani „Midagi tõelist“ eest 2018. aastal Eesti kultuurkapitali kirjanduspreemia. Romaan räägib erinevates maailmades toimetavast, erinevate mõõtemaailmadega eesti inimestest, kellede elud põrkuvad omavahel väga äärmuslikul moel.