Ajaloo-olümpiaadil vabariiklikus voorus

Loomise kuupäev 05.03.2024

Pärnu Koidula Gümnaasiumist jõudsid ajaloo-olümpiaadi lõppvooru teemal „Katoliku kirik“ Joosep Ailiste (õpetaja Maia Erm) ja teemal „Eesti ajalugu“ Madis Märten Reining (õpetaja Peep Eenraid). Piirkondlikus voorus valitud teemadel saavutasid nii Joosep Ailiste kui Madis Märten Reining 11. klasside arvestuses I koha.

Kristen Vaher (õpetaja Peep Eenraid) saavutas teemal "Eesti ajalugu" 11. klasside arvestuses II ja Andria Lubja (õpetaja Maia Erm) III koha. Tubli tulemuse tegi ka Raimond Busch (õpetaja Peep Eenraid, 5. koht).

Teemal "Külm sõda" saavutas Heleriin Pärast VI koha, Laur Peetris VII ja Jackline Kändma VIII koha 11. klasside arvestuses (kõigi õpetaja Peep Eenraid),  12. klasside III koha saavutas Ragnar Lips (õpetaja Maia Erm).

Olümpiaadi korraldab üle aasta Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Selts. Lõppvoorus osalevad õpilased VIII – XII klassini. Lõppvooru kutsutakse iga piirkonna võitja, kes on saavutanud 60% maksimumpunktidest ja lisaks paremate tulemustega õpilased punktiarvestuse alusel: 38 õpilast nii VIII klassist, IX klassist kui ka kolmel teemal gümnaasiumist.

Olümpiaadi voorud toimuvad ühtsete küsimuste alusel, mis käsitlevad etteantud temaatikat, mis on põhikooli- ja gümnaasiumiõpilaste jaoks erinev.

Viimati muudetud 06.03.2024.