Auhind konkursilt Lidice 2024

Sisestatud Ille poolt K, 08.05.2024 - 13:20

52. korda toimuval rahvusvahelisel laste kaunite kunstide konkursil Lidice 2024”, mille teemaks oli Karavan”, saavutas Emma Brit Kallit (G1E) auhinnalise koha.

Sellel aastal saadeti võistlusele 12 946 kunstiteost 81 riigist. 437 auhinnatud tööst on näitus Lidice galeriis 30.05.2024–02.02.2025. Eestist saadeti võistlusele kokku 192 kunstitööd, millest näitusele pääses 9 teost.

Hõbemedal Põhja- ja Baltimaade füüsikaolümpiaadilt

Sisestatud Ille poolt K, 01.05.2024 - 15:29

Oleme uhked! Siim Saarse G2A klassist pälvis TalTechis toimunud Põhja- ja Baltimaade füüsikaolümpiaadil (NBPhO 2024) hõbemedali.

Põhja- ja Baltimaade füüsikaolümpiaad (Nordic-Baltic Physics Olympiad, NBPhO) on Eesti, Soome, Läti ja Rootsi ühine füüsikavõistlus gümnasistidele. Selle tulemuste põhjal komplekteeritakse riiklikud meeskonnad suurtele rahvusvahelistele olümpiaadidele, nagu Euroopa füüsikaolümpiaad (EuPhO) ja rahvusvaheline füüsikaolümpiaad (IPhO). Alates 2020. aastast korraldab olümpiaadi Tallinna Tehnikaülikool.

Elmu Mägi

Võiduga inglise keele olümpiaadilt

Sisestatud Ille poolt T, 30.04.2024 - 13:17

Pärnu linna 10.–11. klasside inglise keele olümpiaadil sai 10. klasside esikoha Mia-Liis Ristal (õpetaja Ülle Sergejev), 3. koha saavutas Meeri-Liis Pastarus (õpetaja Ülle Sergejev).

11. klasside arvestuses saavutasid 3.–5. koha Olavi Lumberg ja Annabel Vähi (õpetaja Tiina Hendrikson).

Kokku osales olümpiaadil Pärnu Koidula gümnaasiumist 21 tublit inglise keele tundjat.

Koidula kooli konverentsil räägiti tehisintellekti võimalustest

Sisestatud Madde poolt T, 30.04.2024 - 13:08

30. aprillil toimus Koidula kooli konverents KOKOKO, mille tänavune teema oli "Tehnisintellekt."

Digipädevuse ekspert Diana Poudel tegi ettekande teemal “AI kui tuleviku tööriist” ja ajuteadlane Jaan Aru rääkis inim- ja tehisarust.

Lisaks toimusid erinevad töötoad – õpilased õpetasid kaasõpilastele AI kasutamist õppetöös, bioloogia-keemia suuna õpilastele rääkis TÜ Molekulaar- ja  rakubioloogia instituudi geneetika teadur Andres Ainelo tehisintellekti abil valkude struktuuride ennustamisest ja Taltechi informaatika tudeng Joonas Leemet AI telgitagustest.

Marge Tuul on rõõmu toov ja loov õpetaja

Sisestatud Ille poolt T, 30.04.2024 - 13:04

Peaasi.ee otsis vaimse tervise vitamiinikuuri raames rõõmu toovat ja rõõmu loovat õpetajat. Sellel aastal keskenduti just rõõmutundele ja just heade emotsioonide nädalal sooviti välja hüüda  tunnustatud kolleeg või õpetaja tiitiliga “Rõõmu loov õpetaja”.

Pärnu Koidula gümnaasiumist osutus rõõmu toovaks ja loovaks õpetajaks meie matemaatikaõpetaja Marge Tuul!

Lemmik õpilasfirma on Tuum & Lõim

Sisestatud Ille poolt T, 30.04.2024 - 12:59

Koidula kooli aktiivsed alustavad ettevõtjad osalesid aprillikuus Tartus võistlusel "Riigikoolide ettevõtlikud 2024". Meie kooli õpilasfirma Tuum & Lõim, kelle tooteks on ise kokku pandud arvutite müük, sai tunnustuse kui õpilas- ja minifirmade lemmik.

Võistlusest võttis osa 35 mini- ja õpilasfirmat ja ligi 100 õpilast 13 riigikoolist. Koidula noori ettevõtlikkke juhendab Mari Erm-Reining.

Joosep Ailiste valiti osalema Wildlife Research Week'ile Šveitsi Alpides

Sisestatud Ille poolt R, 19.04.2024 - 11:56

Eesti Teadusagentuuri poolt korraldatava õpilaste teadustööde riikliku konkursi põhjal valitakse Eesti esindajad rahvusvahelistele võistlustele. Konkursi tulemuse põhjal osaleb International Wildlife Research Weekil meie kooli õpilane Joosep Ailiste G2A klassist, kelle uurimistöö käsitles roohabeka ökoloogiat. Rahvusvaheline võistlus International Wildlife Research Week toimub Šveitsi Alpides.

TalTechi maateaduste olümpiaadi neljas koht sõidutab Aaron Undi Pekingisse

Sisestatud Ille poolt N, 18.04.2024 - 09:37

TalTechi geoloogia instituut kutsus ka sel aastal gümnaasiuminoori võtma osa maateaduste olümpiaadist. Loodusteaduste huvilistele õpilastele mõeldud mõõduvõtmine toimus viiendat korda, riikliku olümpiaadi paremad saavad osaleda hiljem rahvusvahelisel võistlusel.

Pärnu Koidula Gümnaasiumist osalesid olümpiaadil Aaron Unt, Günther Andreas Vaaro, Joosep Ailiste ja Liisbet Sepp. Kõrged tulemused saavutasid Aaron Unt – 4. koht, Günther Andreas Vaaro – 5. ja Joosep Ailiste 8. koht.

Asu jälgima