Koolielu

Koolimeedia

Pärnu Koidula Gümnaasiumi meedia koosneb kooliraadiost KGFM ja kooli lehest Koidula Press. Varasemalt konkurentidena tegutsenud meediakanalid toimivad täna ühtse meeskonnana, et tuua koolipereni põnevaimad lood ja inimesed. Koidula meedia ühendab endas särasilmseid noori, kelle soov on raadiosaateid teha ja harjutada lugude kirjutamist. Koidula Meedia on heaks koostööpartneriks kõigile, kes koolis üritusi korraldavad. Järjest rohkem teeme katsetusi ka videolugudega ning testime taskuhäälingut (podcast). Koidula Meedia on alati oma liikmete nägu.

Pisut ajaloost: KOKORA (Koidula kooli raadio) asutamise aasta on 1954, korrapäraselt tulid saated eetrisse aastast 1955. Aegade jooksul on nimetatud Koidula raadiot veel ka KGR (Koidula Gümnaasiumi raadio) ja nüüdseks kannab Koidula Gümnaasiumi raadio nimetust KGFM. Alates 2015. aastast, kooli renoveerimisest, on KGFMi stuudio poolprofessionaalse sisustuse ning funktsionaalsusega. Täna on KGFMi peamiseks eesmärgiks meelelahutus ning info jagamine. Lisaks oma saadetele lastakse eetrisse lähenevate sündmuste infot ning kiireid teateid.

Koidula ajaleht on olnud paberkandjal, seejärel digilehena PDF versioonis, siis taas paberkandjal. Alates 2016/17 õppeaastast leiab meid online ajalehena, mis on omamoodi vahva koolisündmuste arhiiv. Kuna inimesed on telefonis/veebis, siis otsustas ka Koidula Press olla seal, kus on lugejad. Koidula Press kajastab igakuiselt lugusid õpilastest, õpetajatest ning muidugi koolis aset leidvatest sündmustest ja põnevatest välislektoritest. Koidula meedia kasutab toimunud ürituste kajastamiseks Koidula Pressi veebilehte ja järjest enam sotsiaalmeediat, sest seal on hea avaldada suuri pildigaleriisid, mis kõige rohkem huvi pakuvad. Koidula Pressi leiab https://koidulapress.wordpress.com

Koidula Meedia tegemised ja tegutsemised leiab sotsiaalmeediast:

Täna teevad Koidula meediat:

G1A

Janeli Ervin

G3E
Kristjan Jaak Kangur

Koidula Meedia tegemised ja tegutsemised leiab sotsiaalmeediast:

Täna teevad Koidula meediat:

G1A
Marleen Lippmaa